Mezitli Bilgisayar Teknik Servisi

Mezitli Bilgisayarı Tamiri 

Günümüzde bilgisayar kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Çünkü bilgisayar kullanmak birçok işimizi kolaylaştırıyor. Bilgisayarın kullanıldığı günümüz dünyasında; bilgisayarsız gün düşülemez. Örneğin oyun bilgisayarınızda vakit geçirirken aniden elektriklerin gitmesine bağlı olarak, bilgisayarınız bozulmuş ve çalışmıyor olabilir. Bilgisayarda ekranın gelmemesi ya da ses gelmemesi gibi sorunlar oluşabilir. Power supply olarak isimlendirilen bir sorun oluşmuş olabilir. Bilgisayarın güç kaynağı mekanizmasında bir sorun meydana gelir ise, 6 volt ve 13 volt ayrışan güç mekanizmasından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde sorun çözülebilir.

Mezitli Bilgisayar Tamiri

Bilgisayarının Çalıştırılması 

Elektriklerin gelmesi ile birlikte, oyun bilgisayarınızı prize takıp ardından da mevcut güç düğmesine basabilirsiniz. Fakat tüm çabalara rağmen bilgisayar çalışmıyor ise oyun bilgisayarının bütün parçalarının kontrollerinin yapılması gerekiyor. Mezitli Bilgisayar Parçaları alarak bilgisayarın eksik veya bozulmuş parçalarını tamamlayabilirsiniz. Parçaların çıkarılması için öncelik ile ram sistemi ile başlanabilir. Bu işlemi yaparken herhangi bir elektrik bağlantısının olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Ram birimini söküp taktıktan sonra görüntü gelebilir. Eğer ki bu işlemleri tek başınıza yapamayacaksanız ya da konu hakkında herhangi bir teknik bilgiye sahip değilseniz Mezitli Macbook Servis  aracılığı ile destek alabilirsiniz. Servis desteği sayesinde, oyun bilgisayarının tamirini çok kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Oyun sonucu bilgisayara eğer virüs bulaşmış ise, tamir aşamasından sonra mutlaka format atılmasında fayda var. Format sayesinde bilgisayar, oyunlar aracılığı ile gelebilecek virüslerden korunmuş olabilir.

Bilgisayarı Tamir Aşamaları 

Ram takılıp çıkarıldıktan sonra herhangi bir görüntü gelmiyor ise bilgisayarınızın ekran kartında sorun olabilir. Bunun içinde aynı yöntem ile elektrik akışının olmadığından emin olarak ekran kartı sökülüp, takılabilir. Fakat ekran kartını çıkartma aşamasında arkasından çıkartılan tırnaklara, dikkat edilmesinde fayda vardır. Aksi halde; bilgisayarın ana kartı zarar görebilir. Ekran kartı ile de sorun çözülemez ise, son olarak on board kart desteği ile çözüm bulabilirsiniz. Mezitli bilgisayar hastanesinde bilgisayarınızı tamir edebilirsiniz. Bu şekilde bilgisayarınızdaki problemi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bilgisayarın her bir parçası çok önemlidir, bu nedenle de eksik parçalarının mutlaka tamamlanması gerekiyor.